top of page
BULEVARDI 17, 10900, HANKO, FINLAND
MA-KE 16-01, TO 10-01, PE 10-03, LA 10-03, SU 10-00

DYLAN LEBLANC (USA)

la 22.11.

|

Hanko

”Uudeksi Neil Youngiksi” kutsuttu yhdysvaltalainen laulaja-lauluntekijä soittaa kaksi soolo-keikkaa Suomessa, joista toinen on Hangossa. Americana-tähti LeBlanc saapuu Pub Grönaniin lauantaina 22.11. Showtime 20:00 / Osta lippusi ennakkoon 15€

DYLAN LEBLANC (USA)
DYLAN LEBLANC (USA)

Milloin ja missä:

22.11.2025 klo 20.00 – 21.20

Hanko, Bulevardi 17, 10900 Hanko, Finland

Lisätietoja:

Dylan LeBlanc esiintyy soolona Hangon Pub Grönanissa Lauantaina 22.11. ja liput ovat nyt saatavilla!


Amerikkalainen lauluntekijä Dylan LeBlanc saapuu marraskuussa Suomeen ja nähdään lauantaina 22.11. Hangon legendaarisessa Pub Grönanissa.


LeBlanc on julkaissut viisi albumia ja saanut kansainvälistä huomiota herkällä ja tarinallisella tyylillään. Häntä on verrattu uransa alusta asti suuriin nimiin, kuten Neil Youngiin. Artistin tausta on vahvasti juurtunut amerikkalaiseen roots-musiikkiin, hän on tehnyt yhteistyötä mm. Emmylou Harrisin kanssa ja esiintynyt lavoilla ympäri maailmaa.


Tämä intiimi soolokeikka tarjoaa ainutlaatuisen mahdollisuuden kokea yksi aikamme lahjakkaimmista lauluntekijöistä lähietäisyydeltä. Dylan LeBlanc esiintyy 21.11. Helsingissä G Livelabin Silmien Takana -klubilla ja lauantaina 22.11. Hangon Pub Grönanissa. Tervetuloa! Dylan LeBlanc (US)

21.11. Helsinki, G Livelab (Silmien Takana -klubi)

22.11. Hanko, Grönan

Helsingin keikalla kuullaan myös artistin livehaastattelu.

Lisätietoja:

www.dylanleblanc.com




OSTA LIPPU

  • Pääsylippu

    15,00 €

    Sale ended

Dela detta evenemang

bottom of page